Adampos Myares – Profilo VX ÖKC bağlantısı

1,5 – 2 sene evvel Ankara da Adampos firmasından Myasoft Adında bir POS sistemi projesi başlattık. Proje kosgeb destekli olarak başladığı için baya baya danışmanlar eşliğinde sürmüştü.

Devlet babanın son dönemlerde seyyar pos cihazlarını kaldırması ile Profilo kullanmaya başlayınca bizim muhasebe birimimiz cihazın entegrasyonunu istedi. Entegrasyon bitince de bana kurmak düştü tabi.

Program yazar kasa tarafında Myares.exe güncellemesi ile veritabanında bir tablo açıyor. T_EFT ismindeki bu tablomuzun EFTPOSSERIAL alanına cihazımızın BCA kodunu giriyoruz. SERIAL alanına ise adampos dan aldığınız lisans karşılığını giriyorsunuz.

Myasoft tarafında ise yeni bir kasa açarak EFT POS işareti ile kasaya göndermeniz yeterli.

Profilo da bulunan temsilcinize de entegrasyon talebi geçtiğinizde belirttiğiniz IP ve PORT üzerinden otomatik olarak haberleşme geliyor.

Biz yaklaşık 60 cihaz da bu sistemi kullanmaktayız. Allah firewall ‘ımıza zeval vermesin.

 

Facebook Yorum

bparlayan has written 112 articles

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Leave a Reply