Google Merchant Center

Unutmamak için yazıyorum,

Geçenlerde google için yine periyodik reklam çalışmalarını yaparken ” Google Merchant Center ” ı bir denemek istedim. Etraflıca bir kaç makale okuduktan sonra bu işe bildiğin geç kaldığımızı fark ettim. Merchant center , google ‘ın ürün odaklı yeni reklam sistemi ve bence yaptığı en güzel reklamcılık olayı.

Kabaca google da bir arama yaptığınız da sağ tarafta aradığınız ürünün fiyatları otomatik olarak çıkıyor ve müşteri iseniz ürüne satıcı iseniz müşteriyi size yönlendiriyor.

Bu reklamcılığı kullanmak için 1 adet adwords hesabı 1 adet gmail hesabı olması gerekmekte. Gmail hesabınız ile https://www.google.com/merchants/ adresine kayıt olarak adword hesabınız ile ilişkilendiriyorsunuz. Daha sonra sizden veri feed oluşturmanızı istiyor ve reklamcılığa ilk adımları atıyorsunuz.

 

Konu hakkında 3-5 güne detaylı bir yazı yazarım. Dedim ya unutmıyım diye yazıyorum.

Hadi rast gele.

Facebook Yorum

bparlayan has written 112 articles

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Leave a Reply