nic.tr – com.tr – gen.tr – gov.tr sitelerinin açılmaması

Review of:
Product by:
Buğra Parlayan

Reviewed by:
Rating:
5
On 15 Aralık 2015
Last modified:24 Aralık 2015

Summary:

Putin den gelen şok dalgası

14 Aralık 2015 tarihi itibari ile nic.tr sunucularında yaşanan sıkıntılar sebebi ile erişim sağlanamamakta.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere Rusya üzerinden gelen soğuk internet dalgası bizi sıkıntıya sokuyor.

weathermap[1]

işin şakası bir yana teknik boyutuna gelirsek, Problem gelen atak sonucunda root noktasında bulunan sunucuların erişiminin gitmesi ve gelen taleplere cevap vermemesi. Bununla birlikte odtü kampüste de internet kesilmiş vaziyette.

Aslında ben bu yazıyı yazarken kısmi olarak erişimlerin geldiği yönünde bilgiler var fakat ” nic.tr ” sitesine girdiğimizde sayfa kurtarın beni nidalarıyla açıldığı üzere problem tam düzelmemiş demek.

Bu olayla ilgili bazı noktalarda ne kadar zayıf olduğumuz ve ” bize birşey olmaz ” mantığının hiç işe yaramadığını fark ediyoruz. Bütün yumurtaları aynı torbaya koyan ” odtü ” mü problemli ses çıkartmayan biz mi bilmiyorum.

Bugün ( 24-12-2015) odtü den bir açıklama geldi. Dünya üzerinde görülmemiş bir saldırı diye. Arkadaş herşey bitti muğlak sanatımı başladı makyajlı fakat içi boş cümle kuruyorsunuz.

Kabul edin,  tecrübesizsiniz.

Putin den gelen şok dalgası
Facebook Yorum

bparlayan has written 112 articles

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.