Oracle Webcenter

Oracle Webcenter Content DStatus ve indexleme

Bu aralar o kadar yoğun bir tempo var ki, ne kendime nede yazmaya vakit ayıramıyorum. Herkesin işi bereketli olsun diyerek geçenlerde karşılaştığım bir probleme değineceğim.

Oracle Webcenter Content üzerinde bazen index bozulabiliyor yada IBR servisi dStatus değerini değiştiremediği için aksaklıklar meydana gelebiliyor.Fazlası ile can sıkan bu durumda ya repository üzerinden teker teker elle düzenleyeceksiniz yada benimde çok kullandığım bu ufak tool ile işlerini düzenleyeceksiniz.

dStatus aşağıdaki süreçte çalışıyor, Siz Oracle Webcenter Content içerisine bir veri yüklediğinizde ilk olarak bu ham veri ” GENWWW ” formatın da işleniyor ve dönüştürme sonucunda dStatus değeri ” DONE ” olarak güncelleniyor. Eğer revize varsa diğer adımlar devam ederek diyagram sonlanıyor.

Olaki dönüştürme işlemi tamamlanmaz ya da ” dStatus “değeri ” GENWWW ” olarak kalırsa aşağıdaki tool ile işlerinizi halledebilirsiniz.Tool kullanımı gayet basit.Idc portu üzerinden ( ben 4444 kulanıyorum ) işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tool yüklemek için tıklayınız.

Bonus

dStatus Açıklaması
GENWWW Yeni bir içerik öğesi başlangıç durumu. İçerik öğesi web görüntülenebilirbir biçime dönüştürülür veya dizine alınır. Her iki işlem de içerik öğesi başarısız olduğunda bu yayın durumu vardır.
DONE İçerik öğesi, belirtilen yayın tarihi (veya en kısa zamanda hiçbir çıkış tarihi belirtildiğinde) yayımlanması için beklediğini ifade eder.
RELEASED İçerik öğesi tüm işlem tamamlandı ve aranabilir ve görüntülenebilir.
EXPIRED Bitiş tarihi belirtilen içerik öğesinin zamanı geçtiğini belirtir.
DELETED İçerik öğesinin silindiğini belirtir.
EDIT içeriği öğe katkıda bulunan ve/veya yorumcular için bekleyen bir iş akışı mevcuttur.
REVIEW İçerik öğesi bir daha gözden geçirme bir daha gözden geçirme adım için bekleyen bir iş akışı mevcuttur. 

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.
Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı