Mesleki Tecrübeler

70-412-Configuring Advanced Windows Server 2012 Services

Uyku tutmayan bir pazar sabahının can sıkıcılığın da hazır bilgisayarı da açmışken en güzeli bir şeyler karalamaya karar verdim. ” MCSA ” olmak için son adım olan ” 70-412-Configuring Advanced Windows Server 2012 Services ” sınavına az biraz göz atmak istiyorum.

Microsoft sınavları tamamen kendi kanaatim bana göre bilgiyi ölçen bir sınav değil. Nihai olarak gerek sunuculara gerekse yazılımlara taklalar attırabilecek ki böyle onlarca uzman tanıyorum bu sınavlarda resmen bir facia yaşıyor. Sebebine gelirsek şaşırtma soruları.

Örnek soru bankasını incelediğimizde ( indirmek için tıklayın ) aşağıdaki gibi bir örnekle karşılaşıyoruz.

screen2[1]

Normal şartlarda aslında mantıklı bir soru fakat bu sorunun aynısın dan sadece soruda 1-2 kelimenin değiştiği 5 tane daha var. Kafanız karışırsa işinizde biter. Kaldı ki takribi 47 yada 50 soru da %70 geçme barajını düşürseniz durum vahim.

Bu sebeple bunun gibi sınavlarda her ne kadar etik olmasa da farklı soru bankalarından iyi bir ezber şart, tabi bunları sınavdan unutmak lazım : ). Bu arada konu başlığı ile alakası yok ama bu aralar ” PMP ” sertifikasına hazırlanmaya başladım onu da bilahare açıklarım.

70-412 Sınavını kazandığınız da artık resmi olarak Windows 2012 MCSA oluyorsunuz ve sertifika serisi tamamlanmış oluyor. Sınav zor değil neticede bilgiye değil ezbere dayalı bir sınav kaldı ki ben ilk konu da bahsettiğim gibi bilgim ile geçeceğim derseniz gerçekten işiniz zor. Bir yerden sonra sinirleriniz bozulabilir. Ben genel olarak 1-2 gün sorulara göz atıp harmanlama ile sınava giriyorum.

Microsfot 70 – 412 Sınavı için soru bankasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Herkese başarılar

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı