Mesleki Tecrübeler

Yandex kurumlar için mail

Bu aralar çok ara verdim , revizyonlar koşturmalar derken baktım ki yine kendime vakit ayıramıyorum. Geçtiğimiz günlerde oracle 12c OCP için bir eğitime başladım beklediğimden yoğun bir ders temposu içinde kaldığım için eski günlerde ki gibi ders çalışıyorum bol bol : )

Neyse,

Uzun zamandır şirkette e-posta sunucusu olarak Kerio connect v7 kullanmaktayız, Bu sıralar artık teknoloji olarak geri kaldığı için bir üst sürüme geçmek için çalışmalara başladım lisans ücretleri vs. derken farklı alternatiflere yönelmek istedim açıkçası.

Bugün gözüm Yandex kurumsal e-posta hizmetine takıldı, elimizde bulunan dummy bir alan adını yönlendirdim ve testlere başladım. Öncelikle itiraf etmeyelim ki google kadar kullanışlı bir alt yapı hazırlamışlar spam ve antivirüs çözümlerinde gayet başarılı bir hizmet çıkmış ortaya.

Bununla birlikte 1000 e-posta ya kadar ücretsiz bir hizmet sunuyorlar ve depolama alanları yeterli. İnsan ister istemez düşünüyor neden böyle güzel bir hizmet dışarı bütçe aktaralım hemde her sene ?

Açıkçası ilk etapta yurt dışında bulunan alan anlarını yandex üzerine almaya başladım bile imap yada pop3 connector ile direk olarak mail hesaplarını aktarabiliyorum gün itibari ile 33bin gelen e-posta aktarıldı.

Mobil app ise gayet başarılı olarak geldi bana yandex disk özelliği , online döküman işlemleri ise kısa süreli dökümanlar da işimize yarayacak gibi.

Aşağıda özellikleri ufakta olsa özellikleri sıraladım fakat benim en çok hoşuma giden SSL özelliği oldu,

– 1000 E-Posta hesabına kadar bedava sunulması. Daha fazlası için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

– Şirketlerin verdiği 250 MB veya 1 GB dosya yavaş trafiğinden fazla veri boyutu göndermek ve posta akışını sağlamak.

– Her bilgisayardan anında kurumsal mailinizi kontrol etme imkanı. Mobil Yandex Mail uygulaması sayesinde telefondan kolay ve hızlı yönetebilme. POP/IMAP gibi mail ayarları ile uğraşmak zorunda kalmamak.

– Şirketinizin logosunu arayüze ekleyerek kurumsal bir hava verilmesi

– Spam ve virüslü maillere karşı güvenilir koruma sistemi

– İş günlerini, buluşma programını, toplantılar ve görev listesini tutmak için takvim seçeneğinin bulunması.

– Kişiler listesini güncel şekilde tutmanız ve asla kaybetmemeniz. Outlook’da Backup almak zorunda kalınıyor.

– Ofis belgeleri (Word, Excel, Pdf) rahatça görüntüleyebilme ve gönderilen dosyaları hızlı şekilde indirebilme.

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı