Oracle Weblogic Server

Cannot read from policy store. Reason is PolicyStore Error

Murphy kanunlarında bir kural var ” Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekir “. Genel olarak problemleri çözerken bu kuralı aklıma getiriyorum ama problemi çözdükten sonra hemen peşine ” çözülen her problem yeni problemler yaratır ” kuralı aklıma geliyor.

Bugün de Oracle forms üzerinde çalışırken ilginç bir şekilde ” weblogic ” başlama anında ” Cannot read from policy store. Reason is PolicyStore Error, ” hatasını döndürmeye başladı. Hata ana başlıkları ile incelediğinde göze çarpan iki nokta var.

1 – Cannot read from policy store. Reason is PolicyStore Error
2 – Premature end of file encountered at …

Bu iki çıktının sebebi ” system-jazn-data.xml ” dosyasının bozulması.

Çözümü ise şu şekilde;

1 – ilk olarak ${domain.home}/config/fmwconfig/system-jazn-data.xml yolundaki ” system-jazn-data.xml ” dosyanızın bir yedeğini alın .

2- Data sonra tüm servisleri kapatın ve {oracle.home}/oracle_common/modules/oracle.jps_11.1.1/domain_config/ yoluna gidin buradan aynı isimdeki system-jazn-data.xml dosyasını kopyalayın. Kopyaladığınız bu dosyayı${domain.home}/config/fmwconfig/ altına yapıştırın.

Servisleri açtığınızda problemin düzeldiğini göreceksiniz.

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı