Haberler

Oracle VM VirtualBox 6.1 Yayınlandı.

Oracle, dünyanın en popüler ücretsiz ve açık kaynaklı, platformlar arası sanallaştırma yazılımının en son sürümü olan Oracle VM VirtualBox 6.1’i genel kullanıma sundu.

Bu sürüm ile kurumların ve biz geliştiricilerin şirket içi uygulamalarını daha kolay ve esnek bir şekilde oluşturmasını sağlayarak birkaç tıklama ile üretim ortamına yada Oracle bulutuna taşınmasına olanak sağlıyor.

Oracle VM Virtualbox sanal sunucularını doğrudan Windows, Mac OS, Linux ve Oracle Solaris makilenelerinde geliştirilebilir ve plaformlar arasında zahmetsizce taşıyabilmekle beraber, ayrıca Oracle VM VirtualBox 6.1 sürüm ile birlikte son çıkan Apple Mac OS X, Microsoft Windows, Oracle Linux , Oracle Linux ve diğer Linux işletim sistemleri desteklenmektentedir.

https://docs.oracle.com/cd/F22853_01/F22856/html/index.html
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Kaynaklar;

https://blogs.oracle.com/virtualization/oracle-vm-virtualbox-61-now-available
Etiketler

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı