Mesleki Tecrübeler

Database Administration SIG 2017 izlenimleri

Bugün ( 10.02.2017 ) Bilginç IT Academy de her zaman dinlemekten haz aldığım TROUG eğitimlerinden bir tanesi yapıldı.  Geçtiğimiz dönemlerde TrougDays adı altında dinlediğimiz tecrübelerin farklı noktalardaki deneyimlerini paylaşmalarını gerçekten çok güzel.

İlk oturuma Zekeriya hocanın ” Exadata x6 New and Cloud Features ” konusunda yakın zamanda çıkan Exadata X6-2 ve X6-8 ürünlerini anlatması , yeni teknolojileri bize aktarması ile başladık. Her ne kadar Exadata ile tamamen çalışma fırsatı bulamasam da karşıma çıktığında yabancılık çekmemek için her daim işime yarayan yeni bilgileri kaptım yine : )

İkinci oturum Gökhan hocanın ” Zero(!) Downtime Database Upgrade Using Data Guard ” konusu bir veritabanı güncellemesinde minimum kesinti ile nasıl güncelleme olacağını anlatan eğlenceli bir sunum ile devam etti.  Bize anlattığı upgrade script i özellikle incelemenizi isterim. ” Oracle11g Data Guard: Database Rolling Upgrade Shell Script ”

Üçüncü ve benim son katıldığım oturum da ise Talip hocayı dinledik.  ” Oracle Database Benchmark Testing Tools ” konusu nerde bitti nerde başlamadık o kadar hızlı geçti yani. RAT konusunu pekiştirdik. Tekrar önemini anladık italyanların dediği gibi ” grazie ”

Netice olarak gayet lezzetli ve doyurucu bir eğitim oldu. Anlatan ve emeği olan ve vakit probleminden dolayı diğer hocalar dahil herkese buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu arada aklıma gelmişken,

OCP için gerekli olan eğitimi nereden aldınız diye bazen soru oluyor. Ben eğitimi Bilginc IT de aldım gönül rahatlığı ile sizlere de tavsiye ederim. https://www.bilginc.com/tr

 

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı