Oracle Hata Kodları

ORA-08180: no snapshot found based on specified time

 Oracle veri tabanında ” AS OF TIMESTAMP ” ile bir tabloda değişenleri görmek istiyorum fakat veri tabanı  ” ORA-08180: no snapshot found based on specified time ” hatası döndürüyor.

Çözüm : Oracle veri tabanı Flashback Query teknolojisi kullanarak, tabloda bulunan değişiklikleri satır bazında tutabilir. 10G veri tabanında maksimum 5 gün olarak sınırlandırılan bu teknoloji,  Oracle Database 11G ile UNDO_RETENTION parametresine bağlanmıştır ve buradaki değerlere göre hareket eder.  Buna bağlı olarak hatanın REDO LOG boyutu yetmediği için ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Hatanın çözümü olarak UNDO_MANAGEMENT = AUTO olarak ayarlanabilir , UNDO_RETENTION değeri yükseltilebilir ve belli bir zamanı garanti altına almak için RETENTION_GARANTEE parametresini düzenleyebilirsiniz.

Etiketler

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı