Genel

Ubuntu ile eğlenmeler ve coşmalar

Uzun zamandır açık kaynak kodlu sistemlere ve yazılımlara gösterdiğim destek yine tavan yaptı.

Geçtiğimiz günlerde innovasyon noktasında sistemleri nasıl stabil tutabiliriz diye kafa yorarken aklima şubelerde bulunan bilgisayarları linux uzerine alma fikri doğdu. Temel olarak baktığımda bu bilgisayarlarda eposta ve uzak masaüstü dışında herhangi bir şey yapmadığımızı gördüm. Gerek lisans maliyetleri gerekse güvenlik tehditleri sebebi ile windows herzaman tehdit altinda olan bir sistem malesef. Özellikle son dönemlerde yayılan cryptolocker bir çok şirketin malesef canını yaktı.

Bugün itibari ile 3 şube bilgisayarını test amaçlı olarak ubuntu üzerine çekmiş bulunmaktayiz.

Ofis yazılımı konusunda sunduğu avantajları , performansı ve kullanım kolaylığını görünce açıkcası ilk etapta doğru bir adım attığımız kanısındayım.

Bugün ilk testleri ile kullanıma baslandı , gördüğüm avantajlari zaman zaman tekrar dile getireceğim

Eskiden bir demet tiyatro vardi. Aynı zaman da net bir hayranı olduğum demet akbağın klişe lafı ile bu yazımı kapatıyorum

Hadi siseee iyi günleerr :))

bparlayan

Blog sitemi boş zamanlarımda hem biraz karalamak hemde mesleki tecrübeleri paylaşmak için kullanmaktayım. Burası benim deşarj noktam. Bu paylaşımları istediğiniz gibi çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz : ). Ufak bir teşekkür yeterli. bugra[@]bugraparlayan.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
EnglishTurkish
Kapalı